Бундеслига

На четири меча во Бундеслигата беа постигнати осум гола, од нив Баерн Минхен даде седум! (ВИДЕО)

Денешните четири меча во Бундеслигата беа крајно неефикасни со исклучок на дуелот на Баерн Минхен кој на Бохум му даде седум гола. 

Интересна глетка на резултатите во Бундеслигата, осум гола на четири натпревари од кои седум ги даде Баерн Минхен.
 
Баерн ја наполни мрежата на Бохум победудвајќи го со 7-0. Кимих даде два гола, по еден реализираа Сане, Гнабри, Левандовски и Чупо Мотинг, еден погодок беше автогол на Лампродополус.
 
Аугсбург со 1-0 ја победи Борусија Менхенгладбах, а немаше голови на мечевите Арминија Билефилд - Хофенхајм и Мајнц - Фрајбург.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе