Ги чека мечот на сезоната, а Челси игра непотребни пријателски

На Челси му се повреди играч, Сари бесен зошто играат пријателски пред финалето од ЛЕ

Челси со 3-0 го доби дуелот со Њу Ингланд Револушн, но остана без Рубен Лофтус Чик кој го свитка зглобот.

Челси е во САД каде одигра пријателски меч со Њу Ингланд Револушн на Жилет стадионот.
 
Во второто полувреме Рубен Лофтус Чик го превитка зглобот, излезе од игра и на патерици го напушти стадионот. Тој е неизвесен за финалето од Лига Европа против Арсенал.
 
Сари излезе со силен состав на овој натпревар, два гола беа дело на Баркли, еден постигна Жиру.
 
Тренерот на Челси не сакал да игра пријателски натпревар, смета дека фудбалерите треба да се одморат пред финалето, но раководството е тоа кое одлучува.
 
„Како човек сум среќен што сме тука, но како тренер сум загрижен бидејќи многу добро знам дека на мојот тим сега му треба одмор. Па мислам дека ова не е најдобар начин да се подготвиме за финалето“, изјави Сари.
 
 
 

Кризата на вредности влијае негативно на балансот помеѓу императивот за слобода и потребата за безбедност, стеснувајќи го либералниот простор на современо конципираните општества.

повеќе

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе