Лига Европа

На Арсенал му требаа четири минути да го сврти мечот во Виена и да победи (ВИДЕО)

Арсенал со пресврт успеа да дојде до триумф од 2-1- на гостувањето кај Рапид Виена, а Наполи на свој терен со 1-0 загуби од АЗ Алкмар. 

Арсенал ги освои трите планирани бодови благодарение на два гола постигнати за четири минути откако претходно губеа со 1-0.
 
Рапид Виена поведе по шест минути игра во вториот дел со погодок на Фоунтас, Давид Луиз во 70. минута изедначи на 1-1, а Обамејанг четири минути подоцна донесе победа од 2-1.
 
Изненадување се случи во Неапол, каде АЗ Алкмар триумфираше. Со погодок на Де Вит во 57. минута холандскиот клуб го победи Наполи.
 
Рома слично како и Арсенал славеше гостинска победа од 2-1, тие го совладаа тимот на Јанг Бојс. Домаќините поведоа по 15 минути игра во првиот дел, а Перес во 69. и Кумбула пет минути подоцна ја донесоа победата за волчицата.
 
Реал Сосиедад со гол на Џон во судиското продолжение дојде до победа на гостувањето кај Ријека.
 
Резултати на натпреварите од 18:55
 
Баер Леверкузен - Ница 6:2
ЦСКА Софија - Клуж 0:2
Дандалк - Молде 1:2
Хапоел Бер Шева - Славија Прага 3:1
Лех - Бенфика 2:4
Наполи - АЗ Алкмар 0:1
ПАОК - Гранада 1:2
Рапид Виена - Арсенал 1:2
Ријека - Реал Сосиедад 0:1
Стандард Лиеж - Ренџерс 0:2
Јанг Бојс - Рома 1:2

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе

Германија не го негира своетo фашистичко минато, ниту дека ја окупирала Франција, па следствено, не се ни менувани ни учебниците во обете земји, ниту се бришани делови од споменични натписи.

повеќе

Некогаш, долго после нашава посета на овој свет ќе се појави некој кој ќе го интересира нашиот престој тука.

повеќе