Лига на нации

На 12. ноември играме со Грузија, а се знае и во која група би биле сместени на Европското првенство

Македонија со 2-1 го победи Косово и дојде на само еден чекор до историски пласман на Европското првенство, тој чекор треба да го направиме на 12. ноември на гостински терен кај Грузија. 

Момците на Игор Ангеловски се на вистинскиот пат да испишат историја и да ја однесат Македонија на Европско првенство. За тоа да се случи треба да ја победиме уште Грузија на нејзин терен. 
 
Групите на Европското првенство се познати од поодамна, па да потсетиме само дека ако Македонија се пласира на континенталниот собир ќе игра во групата Ц заедно со Холандија, Австрија и Украина.
 

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе