Рома

Мурињо смета дека видеоиграта Фортнајт е кошмар за фудбалот

Во едно интересно и необично интервју за социјалните мрежи на Рома, Жозе Мурињо дава мислења за повеќе работи, меѓу нив и познатата игра „Фортнајт“. 

Фортнајт е една од напознатите игри во последно време, многу фудбалери ја играат, а токму тоа го загрижува Мурињо.
 
„Фортнајт? Тоа е кошмар. Фудбалерите седат будни цела вечер играјќи го тоа срање и следниот ден имаат натпревар“, изјави Мурињо.
 
Еден од фудбалерите за кои се знаеше дека многу игра Фортнајт е Месут Озил. Многумина му замеруваа дека токму видеоигрите се причината за падот во формата додека играше за Арсенал.

Опонентите на академик Блаже Ристовски во Македонија го квалификуваа како националист, во белградскитe кругови  го именуваа како „бугарофил“, а во Бугарија го нарекуваа „Југословен“ и „србокомунист“. А тој си остана ист, исправен пред нападите и секогаш подготвен да им одговори на критичарите.

повеќе

Ентузијазмот во првите месеци од годинава во врска со масовната вакцинација беше таков што Србија во март беше прва меѓу европските држави според бројот на граѓани што примија втора доза на милион жители. 

 

повеќе

Со само 48% вакцинирано население, недозволиви грешки на стручниот штаб за Ковид-19 и масовни протести против вакцинација, очигледно е дека кампањата за вакцинација во Словенија беше навистина неуспешна. 

повеќе