Португалецот веднаш се фати за работа

Мурињо веднаш откако го назначиле за тренер на Тотнем, му пишал порака на Хари Кејн

Веднаш откако стана тренер на Тотнем, Жозе Мурињо му испратил порака на Хари Кејн кој е главната ѕвезда на тимот. 

Еден од условите кој Мурињо му ги поставил на сопственикот на Тотнем, Даниел Леви за да прифати да биде тренер, е Хари Кејн да не биде продаден.
 
Мурињо е фан на играта на Кејн за кој смета дека е најдобриот напаѓач во светот.
 
„Тајмс“ открива дека веднаш по назначувањето за тренер, Мурињо му пишал на Хари Кејн дека е најдобар напаѓач во Европа и ќе му помогне со тимот на Спарс да освојуваат трофеи.
 
Првиот меч на Мурињо како тренер на Тотнем е во сабота од 13:30 часот на гостински терен кај Вест Хем.
 
Видео од првиот тренинг на Тотнем под водство на Мурињо:
 

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе