Португалецот веднаш се фати за работа

Мурињо веднаш откако го назначиле за тренер на Тотнем, му пишал порака на Хари Кејн

Веднаш откако стана тренер на Тотнем, Жозе Мурињо му испратил порака на Хари Кејн кој е главната ѕвезда на тимот. 

Еден од условите кој Мурињо му ги поставил на сопственикот на Тотнем, Даниел Леви за да прифати да биде тренер, е Хари Кејн да не биде продаден.
 
Мурињо е фан на играта на Кејн за кој смета дека е најдобриот напаѓач во светот.
 
„Тајмс“ открива дека веднаш по назначувањето за тренер, Мурињо му пишал на Хари Кејн дека е најдобар напаѓач во Европа и ќе му помогне со тимот на Спарс да освојуваат трофеи.
 
Првиот меч на Мурињо како тренер на Тотнем е во сабота од 13:30 часот на гостински терен кај Вест Хем.
 
Видео од првиот тренинг на Тотнем под водство на Мурињо:
 

Навивачите на Шкендија, „балистите“, уште еднаш ќе навиваат против земјата во која живеат. Овојпат нивната поддршка ќе ја има Косово, кое на 26 март во Скопје ќе излезе на исклучително важен дуел против Македонија.

повеќе

Не ми се верува дека кај нас некој си одбор дебатирал и одлучувал за ова ребрендирање. Повеќе ми личи на пост-празнична летаргија.

повеќе

Потребна е промена на Законот за влада и на Изборниот законик, со која ќе се воведе правилото избор на автентична техничка влада која би владеела за време на изборниот процес, од распуштањето на парламентот до формирањето нова влада односно за време на изборната кампања.

повеќе