Според англиските медиуми

Мурињо утринава се побунил против Суперлигата и веднаш добил отказ

Информациите од англиските медиуми велат дека Жозе Мурињо се спротивставил на идејата за формирање на Суперлигата, а атоа ја прелило чашата кај Даниел Леви кој веднаш му дал отказ. 

Тотнем и официјално потврди дека Мурињо и неговиот стручен штаб се ослободени од обврските кон клубот. Отказот дојде на шест дена до финалето од Лига Купот.
 
Англиските медиуми пишуваат дека Мурињо утринава одбил да ги изнесе фудбалерите на тренинг спротивставувајќи се на идејата за Суперлигата, по што веднаш добил отказ.
 

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе