Прв ангажман по отказот од Манчестер јунајтед

Мурињо си најде работа во Русија (ВИДЕО)

По отказот од Манчестер јунајтед се очекуваше дека за брзо време Жозе Мурињо ќе седне на друго тренерско столче, но тоа не се случи, сепак тој има нова работа.

Жозе Мурињо потпиша договор со руската телевизија „Раша Тудеј“, тој ќе има свое фудбалско шоу.
 
Португалецот и претходно соработуваше со „РТ“, тој беше стручен коментатор за време на Светското првенство во Русија.
 
Еве го промотивното видео за новата работа на Мурињо:
 

(Текстот е одговор на колумната „Сите нации се модерни конструкти" од д-р Љубица Спасковска објавена на МКД.мк, 1 август)

повеќе

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе