Португалецот искоментира со сарказам

Мурињо: Сакам и јас како Солшер, да водам голем клуб а да зборувам за иднината, не за сегашноста

Жозе Мурињо на саркастичен начин ја прокоментира работата на Оле Гунар Солшер во Манчестер јунајтед. 

Солшер откако стави потпис на перманентниот договор со Манчестер јунајтед има катастрофален учинок. На вчерашната емисија на „Скај Спортс“, Мурињо на посебен начин ја прокоментира работата на младиот стратег.
 
„Ќе се обидам да најдам работа каква што има Оле во моментов, а тоа е цело време да зборувам за иднината, а не за сегашноста“, вели Мурињо.
 
„Мислам дека тоа е одлична ситуација. Тој има тригодишен договор, и зборува за иднината и младите фудбалери“.
 
„И само на крајот од неговите пораки ќе спомне дека резултатите се важни. Мислам дека тоа е одлично да го правиш во гигантски клуб каков што е Манчестер јунајтед“.

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе

Додека повеќето земји во светот се соочуваа со двојна, здравствена и економска криза, Косово преминуваше во тројна криза заради политичките случувања.

повеќе