Имаше свое шоу пред „Џузепе Меаца“

Мурињо на паркингот пред стадионот ја славеше победата на Рома против Интер (ВИДЕО)

Жозе Мурињо имаше свое шоу на паркингот пред „Џузепе Меаца" и со силен крик ја славеше победата на Рома од 2-1 против Интер.

Жозе Мурињо беше суспендиран за дербито помеѓу Интер и Рома по црвениот картон на дуелот против Аталанта, но наместо да го следи натпреварот од трибините, „специјалниот“ реши случувањата да ги следи пред телевизор во автобусот кој беше паркиран пред стадионот.

Со головите на Дибала и Смолинг, „волчицата“ направи пресврт и стигна до победа над Интер, па „специјалниот“ имаше свое шоу на паркингот.

По последниот свиреж, Жозе Мурињо беше во прегратка на своите соработници и испушти силен крик. Стратегот потоа се упати во соблекувалната за да прослави со своите играчи.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе