Големи се емоциите кај Португалецот

Мурињо кажа колку му недостасува фудбалот и се расплака (ВИДЕО)

Жозе Мурињо со многу емоции во видео интервју кажа дека му недостасува фудбалот.

По отказот од Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо се уште е без работа. Се очекуваше дека ова лето ќе му се врати на фудбалот, но не дочека понуда каква што посакуваше.
 
Португалецот не може да ужива без фудбалот, кажа дека му недостасува и се расплака.
 
„Едноставно уживав. Моментот кога отидов во професионалниот фудбал се случи кликот. Сега е сериозно, сериозна работа и беше сериозна работа досега. Нон стоп. И сега прекина, и наместо да уживам, не можам да уживам. Ми недостасува“, изјави Мурињо.

Минхенската безбедносна конференција, која со децении служеше како силен симбол на силата на западното сојузништво, оваа година покажа дека јазот меѓу сојузниците е поголем од кога и да е.

повеќе

Време е да се почне да се размислува што може да значи тоа.

повеќе

Која е логиката на Заев и СДСМ со вчерашниот протест што од сега се гледа дека ќе им биде и наративот за целата кампања?!

повеќе