Нема место за двајца големи напаѓачи

Мурињо ја отфрли можноста за ангажман на Златан: Го имаме Кејн, не ни треба друг

Жозе Мурињо ја отфрли шансата за ангажман на Златан Ибрахимовиќ во Тотнем, вели дека немаат потреба од Швеѓанецот бидејќи во тимот го имаат Хари Кејн. 

Ибрахимовиќ кој претходно работеше со Мурињо во Интер и Манчестер јунајтед, се поврзува со трансфер во Тотнем во јануари. Но Мурињо ги негира таквите гласини.
 
„Нема шанси тоа да се случи. Ние го имаме најдобриот напаѓач во Англија. Еден од топ два или три напаѓачи во светот“, вели Мурињо.
 
„Немаат логика ваквите шпекулации, бидејќи Златан е многу важен играч кој и покрај годините може да игра во било кој клуб во светот, па нема смисла да доаѓа во клуб каде што го имаме Хари Кејн“.
 
И навистина нема логика, и Хари Кејн и Златан Ибрахимовиќ не се играчи кои би ја грееле клупата

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе