Премиерлига

Мурињо имаше непријатно враќање на Олд Трафорд, Тотнем загуби од Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

Жозе Мурињо со наведната глава си замина од Олд Трафорд откако неговиот Тотнем загуби од Манчестер јунајтед со 2-1, Рашфорд беше херој на мечот. 

Фудбалерите на Манчестер јунајтед како да беа дополнително мотивирани од доаѓањето на нивниот поранешен тренер, одиграа одличен меч и заслужено дојдоа до голем триумф.
 
Резултатот беше отворен уште во шестата минута кога Рашфорд погоди за водство на Манчестер јунајтед од 1-0.
 
И покрај водството тимот на Солшер доминираше и создаваше шанси за поголемо водство, но на пет минути до крајот на првото полувреме Деле Али даде гол за израмнување на 1-1.
 
Но брзо во вториот гол Манчестер јунајтед го врати водството, во 49. минута Рашфорд од пенал погоди за 2-1 што беше и конечен резултат.
 
Манчестер јунајтед заслужено победи и го помина Тотнем на табелата.
 
Челси со 2-1 ја совлада Астон Вила, Абрахам и Маунт ги постигнаа головите за Сините, Трезеге стрелаше за гостите.
 
Лестер со голови на Варди и Медисон со 2-0 го победи Ватгорд.
 
Саутемптон со 2-1 го победи Норич, а Волвс со 2-0 беше подобар од Вест Хем.

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе