Манчестер јунајтед

Мурињо и Пеп може да му пресудат на Солшер, тој им ја кажал вистината на своите фудбалери

Оле Гунар Солшер им соопштил на своите фудбалери дека ако ги загубат наредните два натпревари ќе добие отказ. 

Солшер е под голем притисок поради лошите резултати а пред него се две големи дерби пресметки, прво на Олд Трафорд против Тотнем, а потоа на гостински терен кај градскиот ривал Манчестер Сити.
 
„Оле беше малку емоционален и им кажа на фудбалерите доколку не извадат резултати од наредните два меча би можел да добие отказ. Ова е најлошо време за да играте со Тотнем кој ја врати формата со Мурињо“, изјави извор од Манчестер јунајтед за весникот „Сан“.
 
Солшер исто така ги предупредил фудбалерите дека Мурињо очајно ќе посакува да победи на Олд Трафорд откако доби отказ од Манчестер јунајтед минатата година.
 
Како наследник на Солшер во моментов најсилно се споменува името на Покетино.

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе