Не му ја исполниле желбата на Португалецот

Мурињо го сакал Бонучи во Јунајтед, но раководството сметало дека играчот не вреди за парите

Леонардо Бонучи котирал високо на листата со желби на Жозе Мурињо за нов дефанзивец, но раководството на Манчестер јунајтед размислувало поинаку од Португалецот.

Според „Сан“, Бонучи бил една од најголемите желби на Мурињо за летниот проден рок.
 
Но, раководството не го ангажирало бидејќи сметале дека фудбалерот не вреди за парите поради фактот што има 31 година.
 
Мурињо сметал дека Бонучи идеално ќе се вклопи во последната линија на Јунајтед, но не добил поддршка за трансфер од челниците.
 
Манчестер јунајтед се поврзуваше со Мегвајар, Годин и Ботанег, но не донесе ниту еден централен дефанзивец.
 

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе