Португалецот се грижи за добра атмосфера во тимот

Мурињо честел 60 пици по победата над Салернитана

По вчерашната победа над Салернитана, Жозе Мурињо купил пици за фудбалерите и персоналот на Рома кој бил во Салерно на натпреварот. 

Рома синоќа победи со 1-0 на гостувањето кај Салернитана. Победата е минимална, но римската волчица имаше контрола на натпреварот и создаде уште многу шанси за убедлив триумф, но пред се Заниоло и Дибала не реализираа.
 
Мурињо беше задоволен од играта на своите фудбалери, а „Кориере дело Спорт“ открива дека Португалецот по натпреварот купил 60 пици за фудбалерите и сите луѓе околу тимот кои биле на вчерашниот меч во Салерно.
 
Со оглед на тоа што следниот натпревар на Рома е дури во понеделник, Мурињо им дал и два слободни дена на фудбалерите, на тренинг ќе треба да се јават во среда.
 
Португалецот сака да ја надградува атмосферата на сплотеност во Рома која веќе ја создаде.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе