СП 2022

Мрежите во Катар мируваа и на мечот меѓу Уругвај и Јужна Кореја, суша за голови на СП (ВИДЕО)

Уште не е комплетирано првото коло од Светското првенство, а веќе четврти натпревар има без голови, денеска таков беше резултатот на мечот меѓу Уругвај и Јужна Кореја. 

На Светското првенство во Русија кое се одигра пред четири години, само еден натпревар заврши без голови, во Катар Мундијалот е на самиот старт, а веќе имаме четири такви дуели.
 
Не изостана борбата и на двете репрезентации, го дадоа максимумот, сакаа да победат, но не успеаа да постигнат гол.
 
Уругвајците двапати ја погодија стативата, Годин во првото полувреме, Валверде во вториот дел.
 
Јужна Кореја најдобрата шанса ја имаше во првиот дел кога Хванг го префрли голот од идеална позиција.
 

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе