ЕВРО 2020

Момците на Ангеловски во позитивна атмосфера го одработија последниот тренинг пред мечот со Украина (ФОТО)

Македонските фудбалери ги завршија подготовките за натпреварот против Украина кој е клучен за пласман во следндата фаза и за двете репрезентации. 

Фото: ФФМ
Поразот од Австрија не ја промени атмосферата во националниот тим, македонските фудбалери во позитивна атмосфера ги одработија подготовките за дуелот со Украина.
 
Селекторот Ангеловски може да смета на сите повикани фудбалери, нема играч кој се жали на повреда или било каков друг проблем.
 
Македонија и Украина играа утре (четврток) со почеток од 15 часот.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Легенда под Главна слика

Фото: ФФМ

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе