Ла Лига

Моќно издание на Барселона против Атлетик Билбао (ВИДЕО)

Барселона со убедливи 4-0 го победи Камп Ноу, тимот на Чави врза два сигурни триумфи по поразот од Реал Мадрид. 

Барселона одлично се рехабилитира од тешкиот период, каталонците играат добар фудбал во последните два меча од Ла Лига.
 
Вечерва со убедливи 4-0 беа подобри од Атлетик Билбао.
 
Резултатот беше отворен во 12. минута кога по асистенција од Левандовски, Дембепе постигна гол за водство од 1-0.
 
Шест минути подоцна Серхи Роберто даде гол и ја зголеми предноста на Барса на 2-0.
 
Во 22. минута Дембеле ја возврати асистенцијата на Левандовски кој постигна одличен погодок за 3-0. Веќе беше јасно кој ќе го добие мечот.
 
Течеше 73. минута кога Дембеле запиша уште една асистенција, овојпат за Феран Торес за конечни 4-0.

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе

Провокација е именувањето на бугарските клубови „Борис III“ и „Ванчо Михајлов“. Не можеа ли да бидат со имињата Елин Пелин, Димчо Дебељанов, Черноризец Храбар или Иван Вазов?

повеќе