Реал Мадрид

Модриќ стави потпис на нов договор со Реал Мадрид

Како што и се очекуваше, Лука Модриќ и следната сезона ќе игра во Реал Мадрид откако денеска стави потпис на продолжување на договорот. 

Договорот на Модриќ истекуваше ова лето, но Хрватот имаше сосема солидна сезона па раководството на Реал Мадрид му понуди договор на уште една година.
 
„Реал Мадрид и Лука Модриќ потпишаа продолжување на договорот, фудбалерот ќе остане во клубот до 30 јуни 2022 година“, стои во соопштението.

„Сакајќи ја Америка и должејќи ѝ ја првата верност нејзе, ние ќе бидеме безвредни синови и ќерки на Америка ако немаме љубов во нашите срца за почвата што нè хранеше во нашето детство, за јазикот што го зборуваме и што го немаме заборавено...“

повеќе

Овде нема такво нешто. Има некои чинители што се занимаваат со испишување црвени линии. Не им значи ништо фактот што токму под ова гесло е овозможен најдолготрајниот мир на европскиот континент.

повеќе

Србија продолжува да го негира минатото, при што нејзините политички елити ја користат резолуцијата за да ѝ се спротивстават на Црна Гора и истовремено се надеваат дека овој потег ќе им донесе поголема популарност дома.

повеќе