Хрватската ѕвезда покажа големи емоции

Модриќ почна да плаче кога соиграчите со стоечки овации му го честитаа големиот рекорд (ВИДЕО)

На синоќешниот меч против Кипар, Лука Модриќ стана рекордер по бројот на настапи во хрватската репрезентација.

Хрватска го победи Кипар со 1-0, тоа беше 135. натпревар за Лука Модриќ со кој стана фудбалерот со најмногу настапи за хрватскиот национален тим.

Во хотелот по натпреварот Модриќ покажа големи емоции, почна да плаче кога останатите членови од хрватската селекција му дадоа долг аплаус со стоечки овации.

Алчноста за максимизирање на површината на градење ја помина „црвената линија“. Градот полека ја сече гранката на која седи.

повеќе

Пристигна барањето од етничкиот албански фактор во политиката за тоа да има промена во химната, знамето и грбот на државата.

повеќе

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе