Фудбалерот со големи емоции како и секогаш

Митровиќ лудуваше по победата на Ѓоковиќ, Фулам го објави и на Твитер (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ синоќа ја оствари една од најголемите победи во кариерата, а на неа се израдува и напаѓачот на Србија, Александар Митровиќ, кој игра во Лондон. 

Во епска битка од пет сета, Ѓоковиќ го победи Федерер и по петти пат го освои Вимблдон.
 
На победата на српскиот тенисер се израдува и фудбалерот на Фулам и српската репрезентација, Александар Митровиќ.
 
Митровиќ, кој важи за играч со многу емоции, во моментов е на подготовки со својот клуб. Тој лудуваше во кампот по победата, а Фулам објави и видео на нивниот твитер-профил.

(Текстот е одговор на колумната „Сите нации се модерни конструкти" од д-р Љубица Спасковска објавена на МКД.мк, 1 август)

повеќе

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе