Фудбалерот со големи емоции како и секогаш

Митровиќ лудуваше по победата на Ѓоковиќ, Фулам го објави и на Твитер (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ синоќа ја оствари една од најголемите победи во кариерата, а на неа се израдува и напаѓачот на Србија, Александар Митровиќ, кој игра во Лондон. 

Во епска битка од пет сета, Ѓоковиќ го победи Федерер и по петти пат го освои Вимблдон.
 
На победата на српскиот тенисер се израдува и фудбалерот на Фулам и српската репрезентација, Александар Митровиќ.
 
Митровиќ, кој важи за играч со многу емоции, во моментов е на подготовки со својот клуб. Тој лудуваше во кампот по победата, а Фулам објави и видео на нивниот твитер-профил.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе