Фудбалерот со големи емоции како и секогаш

Митровиќ лудуваше по победата на Ѓоковиќ, Фулам го објави и на Твитер (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ синоќа ја оствари една од најголемите победи во кариерата, а на неа се израдува и напаѓачот на Србија, Александар Митровиќ, кој игра во Лондон. 

Во епска битка од пет сета, Ѓоковиќ го победи Федерер и по петти пат го освои Вимблдон.
 
На победата на српскиот тенисер се израдува и фудбалерот на Фулам и српската репрезентација, Александар Митровиќ.
 
Митровиќ, кој важи за играч со многу емоции, во моментов е на подготовки со својот клуб. Тој лудуваше во кампот по победата, а Фулам објави и видео на нивниот твитер-профил.

Минатата недела, Сирија повторно беше на врвот на меѓународните вести. Земјата, која долги години е вклучена во борбата против екстремистичките групи, повторно се соочи со нов бран на агресија и воена акција. Во средата, на 9 октомври, турската армија, заедно со сириските антивладини бунтовници, го започна маршот кон североисточните делови на оваа земја што предизвика жестоки борби.

повеќе

Добар изборен систем треба да биде репрезентативен, но и да овозможува ефикасно владеење.

повеќе

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе