Полјакот во мислите има друг клуб

Милик на добар пат да стане новиот предавник на Наполи

Медиумите од Италија продолжуваат да пишуваат за трансфер на Аркадиуш Милик во Јувентус, се верува дека Полјакот начелно се има договорено со „старата дама" и останува уште шампионот на Италија да пронајде заеднички јазик со Наполи за висината на обесштетувањето.

Аркадиуш Милик ја одработува последната година од договорот, не може да пронајде согласност со Наполи за продолжување на соработката и неговите денови на Сан Паоло се одбројани.

На дуелот со Интер, јасно беше дека неговите мисли се на друго место, примедби доби и од тренерот Џенаро Гатузо.

„Не ми се допадна како одигра, очекувам многу повеќе од него“ – истакна популарниот Рино.

Според Скај Италија, Аркадиуш Милик начелно се има договорено со Јувентус и постигната е основа за условите под кои Полјакот ќе го облече дресот на „старата дама“.

Сега останува двата клуба да пронајдат согласност за висината на обесштетувањето. Се говори дека Наполи бара 50 милиони евра, пари кои Јувентус нема намера да ги одвои. Шампионот на Италија се надева дека ќе може да вметне некој играч, во последно време се споменува името на Федерико Бернардески, за да ја намали сумата која треба да се плати.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе