Милик даде гол против Македонија па стана херој за Наполи во мечот со Верона (ВИДЕО)

Милик по голот кој го даде против Македонија денеска со два погодоци му донесе победа на Наполи над Верона.

Милик беше во лоша форма и имаше мала минутажа во Наполи пред натпреварот меѓу Полска и Македонија, но работите за него се менуваат откако го даде голот против нашата репрезентација.

Тој денеска беше херојот на Наполи во победата над Верона од 2-0.

Милик беше стартер на мечот, го отвори резултатот во 37. минута, а потоа во 67. ги постави конечните 2-0.

Нашиот репрезентативец Елиф Елмас остана на клупата за резерви.

Дали верувате дека до ова дереџе се дојде за една ноќ, еден месец, една година? Вистината е дека години се потребни за таков пад.

Макси помпа, просечен дипломатски и небитен медиумски ефект.

Силите на антиглобализацијата веќе стануваат доволно моќни да и зададат значаен удар на светската економија.