Македонија претрпе нов пораз од Грузија

Милевски: Горд сум како одигравме, заслуживме повеќе

Селекторот на Македонија, Боби Милевски по новиот пораз од Грузија вели дека е горд на она што го прикажале неговите избраници и смета дека заслужиле повеќе.

Македонија вечерва доживеа нов пораз од Грузија, овој пат загубои со 2-0 во Тбилиси и на коло пред крајот решени се сите дилеми околу првото место во групата, Грузијците одат понатаму и преку бараж ќе бркаат шанса за ЕВРО 2024. 

„Најпрво сакам да и честитам на Грузија за првото место и пласманот во баражот“ - рече по крајот на натпреварот селекторот Боби Милевски. 

„Можам да бидам горд на момците како одиграа, но загубивме на ист начин, на наши грешки. Мислам дека заслуживме многу повеќе вечерва. Доминиравме 90 минути“.

„Грешките се составен дел од фудбалот и спортот, но секој треба индивидуално да работи на психолошката подготовка пред да дојде на собир на репрезентацијата“.

„Мораме да бидеме сконцентрирани и да бидеме поконкретни во самата завршница“.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе