Квалификации за СП 2022

Милевски го објави списокот за мечевите со Лихтенштајн и Германија, Ердал Ракип ќе дебитира за Македонија

Фудбалерот на Малме, Ердал Ракип е новото име во македонската репрезентација, тој доби повик од Милевски за престојните квалификациски натпревари против Лихтенштајн и Германија. 

Македонија на 8. октомври му гостува на Лихтенштајн, а потоа на 11. октомври ја пречекува Германија на Националната арена „Тодор Проески“.
 
На списокот нема многу промени, но има едно име кое може да биде многу знчајно за нас во иднина. Станува збор за 25-годишниот Ердал Ракип кој е настапува за тимот на Малме кој игра во Лигата на шампионите.
 
Тој е роден во Малме, Шведска, но има македонски корени и прифати да игра за нашата репрезентација. Има настапи и за сите младински селекции на Шведска, но не доби повик и за сениорската селекција на оваа земја.
 
 

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе