Квалификации за СП 2022

Милевски го објави списокот за мечевите против Ерменија и Исланд, Валон Етеми е ново име

Валон Етеми од Истанбулспор е ново име на списокот на македонската фудбалска репрезентација. 

Селекторот Благоја Милевски денеска го објави списокот на фудбалери за престојните квалификациски натпревари против Ерменија и Исланд, на него се најде и едно ново име.
 
Станува збор за 24-годишниот Валон Етеми кој настапува за турскиот второлгаш Истанбулспор.
 
Етеми игра на позицијата десно офанизвно крило, тој е стандарден во неговиот тим. Еднаш беше повикан и во младата репррезентација на Македонија, токму од селекторот Милевски.
 
 

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе