Ќе биде свеж за Португалците

Милевски: Елмас се враќа за финалето, ќе ни биде од голема помош

Селекторот Благоја Милевски потсети дека за финалниот меч против Португалија ќе го имаме и Елиф Елмас. 

Елмас поради суспензија не можеше да игра против Италија, но тој се враќа за дуелот со Португалија.
 
„Елмас ќе се врати за финалето и ќе ни биде од голема помош. Многу сум среќен за голот на Трајковски. Натпреварот го подготвивме токму на овој начин како што одигравме, знаевме дека Италија е голем тим со неколку шампиони но ние игравме како што требаше да играме. Ја знаеме нашата сила. Пред мечот им реков на моите момци да се забавуваат и тие го направија токму тоа“, вели Милевски.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе