Баерн Минхен

Милер по дебаклот од Менхенгладбах: Никогаш не сум дожвеал нешто вакво!

Искусниот Томас Милер е во неверување по поразот на Баерн Минхен на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах.

Баерн Минхен синоќа со 5-0 загуби на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах и доживеа елиминација од Купот на Германија.

Баварците играа со најсилниот состав, но им се случи невиден дебакл. Обично тие знаат да победуваат со таков резултат, овојпат се најдоа од другата страна, ја почувствуваа горчината на убедлив пораз.

„Можеме само да им се извиниме на фановите и да се извиниме на Гладбах. Со исклучок на Нојер, сите одигравме катастрофално“, вели Милер.

„Никогаш претходно не сум искусил нешто вакво. Тешко ми е да ја свртам главата. Но ова треба да го оставиме зад нас, бдејќи веќе во сабота имаме нов натпревар“.

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе