Серија А

Милан запиша нови три бода, победа над Венеција (ВИДЕО)

На Милан му требаше повеќе од еден час да го скрши отпорот на Венеција, но на крајот славеше лесна победа од 2-0. 

Милан продолжува да собира бодови во Серија А, денеска росонерите и покрај големите проблеми со повреди, рутински си ја завршија работата против Венеција.
 
Венеција на Сан Сиро излезе за да се брани и тоа им успеваше се до 68. минута кога Брахим Дијаз погоди за водство на Милан од 1-0.
 
По дадениот гол Венеција се отвори, а тоа му овозможи на Милан повеќе шанси за втор погодок.
 
Натпреварот беше запечатен во 82. минута кога реализираше Тео Хернандез за конечни 2-0.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе