Серија А

Милан заборави да постигнува голови, Интер сега сам одлучува за Скудетото (ВИДЕО)

Милан одигра уште еден натпревар без погодоци, вечерва „росонерите" ремизираа 0-0 на гостувањето кај Торино и му дадоа шанса на Интер сам да одлучува за Скудетото.

Милан останува на врвот на табелата по 32. коло во Серија А, но Интер е тој што сам одлучува за Скудетото со оглед на тоа дека „нероаѕурите“ имаат натпревар помалку.

Избраниците на Пиоли влегоа во голгетерска криза, втор натпревар во низа не успеаја да постигнат гол и одиграа само 0-0 на гостувањето кај Торино.

Во натпревар со малку шанси, Милан до самиот финиш се обидуваше да стигне до победа, но никако не успеваше посериозно да го загрози голот на домаќините и мораше да се помири со еден бод.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе