Серија А

Милан во луда завршница стигна до победа против Емполи (ВИДЕО)

Милан славеше со 1-3 на гостувањето кај Емполи во меч со луда завршница и дури три погодока во судиското надополнување.

Милан стигна до нови три бода, вечерва избраниците на Пиоли триумфираа со 1-3 на гостувањето кај Емполи.

Ребиќ го отвори резултатот во 79. минута по една акција која започна со умешно уфрлање од аут, за потоа мечот да влезе во луда завршница.

Бајрами прекрасно погоди од слободен удар во 92. минута за 1-1, но Бало Туре во 94. минута го врати Милан во предност.

Имаше време и за нов погодок, Леао во 97. минута ја потврди победата и ги постави конечните 1-3.

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе