Серија А

Милан со десет фудбалери ја победи Сампдорија (ВИДЕО)

Милан освои важни три бода од гостувањето кај Сампдорија, росоњерите цело второ полувреме го играа со фудбалер помалку, но успеаа да победат со 2-1. 

Натпреварот почна одлично за Милан, во 6. минута Месиас постигна гол за водство од 1-0.
 
Во втората минута од второто полувреме Леао заработи втор жолт картон, Милан остана со фудбалер помалку
 
Десет минути подоцна тоа го искористи Сампдорија и преку Ѓуричиќ изедначи на 1-1.
 
Во 67. минута Милан доби пенал поради играње со рака на фудбалер на Сампдорија. Жиру даде гол за водство од 2-1 кое значеше и победа.
 

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.

повеќе