Серија А

Милан шокиран во финишот, пораз од Сасуоло на Сан Сиро (ВИДЕО)

Милан загуби големи три бода во битката за позициите кои водат во Лигата на шампионите откако на свој терен загуби од Сасуоло со 2-1. 

Милан добро го почна мечот, поведе со гол на Чалханоглу со 1-0 во 30. минута и ништо не наговестуваше пораз.
 
Но Рападори најпрво изедначи во 76. минута, а потоа погоди и во 83. минута за комплетен пресврт и победа на Сасуоло од 2-1.

Во чест на Меѓународниот ден на трудот, вреди да се разгледа состојбата со работничките права во државата, да се направи краток осврт на изминатата година и да се согледа што може да се направи за да се насочат работите кон подобро.

повеќе

Таквиот вид на анахрон национал-романтизам, со речиси апологетски однос кон окупаторската политика на Бугарија во Втората светска војна, штетна е за хармонизација на односите на Балканот, пред сѐ на Бугарија со РСМ, но и со Србија.

повеќе

Некогаш да градиш на три континенти, а денес да не ја градиш сопствената држава.

повеќе