Серија А

Милан се радува во Рим, прв пораз на Рома на Олимпико оваа сезона (ВИДЕО)

Римската волчица падна на Олимпико за првпат оваа сезона, Милан е тимот кој се радуваше на триумф во Рим откако победи со 2-1. 

По два последователни порази во Серија А, Милан се израдува на победа и тоа во дерби натпреварот против Рома.
 
Милан дојде во водство во финишот од првото полувреме со гол од пенал на Кеси.
 
По пет минути игра во вториот дел Верету изедначи на 1-1, но само осум минути подоцна Анте Ребиќ го враќа водството на Милан, а 2-1 беше и конечниот резултат.

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе

Вакцинирањето преку ред, слабата стратегија и лошата комуникација со јавноста ги обележаа првите месеци на вакцинирање во Хрватска која во моментов е близу дното на ЕУ во однос на процентот на вакцинирана популација. 

повеќе