Милан

Милан сака да го ангажира Спалети, но за тоа се прашува и Интер

Според италијанските медиуми, Лучијано Спалети е во напредни преговори со Милан, тој треба да биде наследникот на Џампаоло, но има еден преоблем.

Според „Газета дело Спорт“ и „Кориере дело Спорт“, Милан притиска да го донесе Спалети како нов тренер.
 
Но покрај тоа што треба да ги договорат личните услови со тренерот, треба да го ослободат и од неговиот договор со Интер.
 
Спалети доби отказ од Интер по крајот на крајот на минатата сезона, но тој се уште има договор со нероазурите кој му истекува во 2021 година.
 
Стратегот е на платниот список на Интер од каде се уште добива плата, па ако Милан сака да го ангажира ќе треба да му плати обесштетување на соседот.
 
Се верува дека преговорите меѓу Милан и Спалети нема да бидат проблем, но останува да се види како росонерите ќе најдат заеднички јазик со Интер.
 
Се очекува дека веднаш штом ќе успеат да договорат ангажман на Спалети, Џампаоло ќе добие отказ.
 

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе