Милан

Милан промовираше уште едно засилување, Бенасер стана росонер

Алжирецот Исмаел Бенасер од Емполи потпиша петгодишен договор со Милан.

Милан за 16 милиони евра плус бонуси го купи Исмаел Бенасер од Емполи.
 
21-годишниот Алжирец стави потпис на петгодишен договор со плата од 1,5 милиони евра по сезона.
 
Бенасер беше прогласен за играч на Африканскиот куп на Нации, но уште претходно имаше вербален договор со Милан. Иако после турнирот имаше понуди и од други екипи, особено од Премиерлигата, тој си го одржа зборот и стана росонер.
 

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе