Милан

Милан потпиша перманентен договор со Анте Ребиќ

Најавите се остварија, Милан го откупи Анте Ребиќ од Ајнтрахт, тој потпиша петгодишен договор со росонерите. 

Анте Ребиќ беше одличен во минатата сезона во која играше како позајмен фудбалер од Ајнтрахт Франкфурт, по што Милан реши комплетно да го откупи.
 
„Милан со задоволство може да соопшти дека потпиша перманентен договор со Анте Ребиќ од Ајнтрахт Франкфурт по позајмицата во клубот минатата сезона. Хрватскиот напаѓач потпиша договор до 30 јуни 2025 година“, се вели во соопштението на Милан.
 
Ребиќ потпиша 12 голови на 30 мечеви минатата сезона. Тој ќе го носи дресот со број 12.
 
Претходно во спротивен правец од Милан за Ајнтрахт Франкфурт потпиша Андре Силва.

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе