Милан

Милан подготвува сериозна понуда за Јовиќ

Според информациите од Италија, Интер е во контакт со Јовиќ и подготвен е да инвестира 40 милиони евра за да потпише со српскиот напаѓач. 

22-годишниот фудбалер од Ајнтрахт во Реал Мадрид премина за сума од 60 милиони евра, но напаѓачот не се снајде најдобро на Сантијаго Бернабеу.
 
„Калчомеркато“ тврди дека Милан би можел да го купи Јовиќ, за таа цел подготвува 40 милиони евра.
 
Не се исклучува и можноста за двегодишна позајмица со обврска фудбалерот комплетно да биде откупен.
 
Доколку Милан успее да го ангажира Јовиќ, тоа можеби ќе значи дека Златан Ибрахимовиќ нема да го продолжи договорот и за следната сезона.

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе