Серија А

Милан остана без два бода во трката за ЛШ, Алвеш од слободен удар донесе реми за Парма (ВИДЕО)

Парма во финишот од мечот се избори за реми против Милан, Бруно Алвеш мајсторски погоди од слободен удар и донесе 1-1 во 87. минута од натпреварот.

На отварањето на 33. коло во Серија А, на „Енио Тардини“, Парма му откина два бода на Милан.

По едно мирно прво полувреме, Кастиљехо го отвори резултатот во 69. минута. Шпанецот, кој само 180 секунди претходно влезе во игра, реагираше одлично по еден остар центаршут на Сусо и со глава ја затресе мрежата на Парма.

Милан почна да калкулира по водството, како одминуваше времето гостите повеќе мислеа како да се одбранат, па Парма искористи една своја шанса да стигне до реми.

Борини направи прекршок на работ од шеснаесетникот, а дефанзивецот Бруно Алвеш мајсторски го префрли живиот ѕид и со прекрасен гол од слободен удар донесе 1-1.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе