Србинот бил идеален напаѓач за неговата формација

Милан на Рангник му обезбедил трансфер буџет од 100 милиони евра, прва желба е Лука Јовиќ

Според пишувањата на Спортмедиасет, раководството на Милан му ветило 100 милиони евра за засилувања на Ралф Рангник, прва желба ќе биде Лука Јовиќ од Реал Мадрид.

EPA-EFE/JuanJo Martin

Милан ги финализира преговорите со Ралф Рангник, Германецот на Сан Сиро ќе добие двојна улога, ќе биде тренер и спортски директор.

Според пишувањата на Спортмедиасет, стратегот го чека трансфер буџет од 100 милиони евра за кроење на тим по негова мерка.

Прва желба е Лука Јовиќ од Реал Мадрид. Напаѓачот се покажа како промашување по трансферот од 60 милиони евра на Сантијаго Бернабеу, но Ралф Рангник верува дека Србинот е перфектен голгетер за неговата формација и дал наредба да се пронајде договор со „кралевите“.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE/JuanJo Martin

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе