Росонерите се разделија со тренерот

Милан му даде отказ на Марко Џампаоло

Милан потврди дека Марко Џампаоло не е повеќе тренер на тимот.

Милан преку соопштение на својот сајт ја објави разделбата со Марко Џампаоло.
 
„Милан сака да соопшти дека Марко Џампаоло веќе не е тренер на првиот тим. Клубот сака да му се заблагодари на Марко за неговата работа досега и да му посака се најдобро во професионалната кариера“, стои во соопштението на Милан.

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе