Серија А

Милан им се врати на победите, освои важни три бода против Болоња (ВИДЕО)

Милан со 2-1 ја победи Болоња и освои многу важни три бода со кои останува во игра за четвртата позиција која води во Лигата на шампионите.

Милан во лоша форма влезе во денешниот меч против Болоња но успеа да дојде до посакуваниот триумф.
 
Резултатот го отвори Сусо со убав гол во 37. минута од натпреварот.
 
Во 67. минута Борини дојде до еден отпадок и ја смести топката во мрежата на Болоња за водство на Милан од 2-0.
 
Пет минути подоцна лоша проценка на одбраната на Милан, Дестро се најде осамен во шеснаесетникот и постигна гол за 2-1, Болоња се врати во игра.
 
Во следната минута Пакета направи глупост, еден старт врз него го извади од такт и бурно реагираше кон играчите на Болоња, судијата му покажа жолт картон, тоа дополнително го изнервира па го удри судијата по рака и заработи втор жолт картон и автоматски црвен. Милан остана со играч помалку но успеа да го сочува водството и да дојде до победа.
 

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе