Серија А

Милан и од Болоња се враќа со три бода, две гостински победи по ред за росонерите (ВИДЕО)

Милан и Болоња одиграа меч со пет погодоци кој на крајот го добија росонерите со 3-2. 

По победата на гостувањето кај Парма, Милан со три бода се враќа и од Болоња.
 
Резултатот беше отворен уште во 15. минута кога Пјонтек од пенал реализираше за водство на Милан од 1-0. Во 32. минута Хернандез го зголеми водството на 2-0.
 
При крајот на првото полувреме по еден корнер Хернандез ја затресе и сопствената мрежа со што Болоња ја намали негативата на 2-1 и се врати во игра.
 
Но веќе во првата минута од вториот дел Бонавентура ја врати предноста од два гола за Милан, погоди за 3-1.
 
Во 84. минута по консултација со ВАР, Болоња доби пенал кој го реализираше Сансоне за 2-3 и интересен финиш на мечот, но Милан го одбрани водството и на крајот заслужено се радуваше на победата.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе