Швеѓанецот останува на Сан Сиро

Милан и Ибрахимовиќ постигнале согласност за нов договор

Информациите од Италија велат дека Милан и Златан Ибрахимовиќ постигнале договор за следната сезона. 

„Тутомеркатовеб“ информира дека по преговорите кои траеле неколку недели, Ибрахимовиќ се договорил со Милан.
 
Останува да се финализираат уште неколку детали пред договорот да биде потпишан и објавен јавно. Тоа се детали поврзани со бонуси за индивидуални и тимски цели.
 
Се верува дека платата на Ибрахимовиќ со новиот договор останува иста, седум милиони евра по сезона.

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе