Милан

Милан го потврди ангажманот на Томори

Милан потврди дека го ангажира Фикајо Томори од Челси на позајмица до крајот на сезоната со опција да го откупи. 

Томори денеска ги комплетираше медицинските тестови и стави потпис на договор со Милан.
 
„Милан со задоволство може да потврди дека го потпиша Томори на позајмица од Челси до крајот на сезоната. Дефанзивецот потпиша договор до 30 јуни 2021, но Милан има опција да го направи трансферот и перманентен“, стои во соопштението на Милан.
 
Според италијанските медиуми Милан за позајмицата плаќа еден милион евра, и има опција целосно да го откупи за уште 25 милиони евра во летниот преоден рок.

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе