Серија А

Милан го победи Јувентус во Торино во клучен меч за пласман во ЛШ (ВИДЕО)

Милан со 3-0 го победи Јувентус на негов терен, тимот на Андреа Пирло ризикува да не се пласира во Лигата на шампионите следната сезона. 

Јувентус и Милан играа меч кој може да биде клучен за тоа кој ќе игра во Лигата на шампионите следната сезона а кој не.
 
Росонерите не само што победија, туку тоа го направија убедливо со 3-0.
 
Резултатот беше отворен во судиското продолжение од првото полувреме кога Диаз постигна убав гол за водство на Милан од 1-0.
 
Во 58. минута по игра на Кјелини со рака беше покажан пенал за Милан кој го промаши Кеси.
 
Но во 78. минута Анте Ребиќ постигна прекрасен гол од далечина за водство на Милан од 2-0.
 
Четири минути подоцна Томори со глава ги постигна конечните 3-0.
 
На три кола до крајот Милан е на третото место со три бода пред Јувентус кој е на петтата позиција.

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе

Страшно е да се помисли дека постојат луѓе што со години се распрашуваат, го истражуваат, и го следат животот на граѓаните преку социјалните мрежи и интернетот.

повеќе