Милан

Милан го комплетираше трансферот на Калулу

Како што и се очекуваше, Милан потпиша петгодишен договор со играчот од академијата на Лион, Пјер Калулу.

20-годишниот фудбалер беше слободен откако неговиот договор истече. Тој ги помина медицинските тестови и од синоќа и официјално е играч на Милан.

„Милан може да соопшти дека потпиша пермаментен договор со Пјер Калилу. Договорот со францускиот фудбалер е до 30 јуни 2025 година“, стои во соопштението на Милан.

Калулу е десен бек кој има три настапи за Франција У20 и 12 натпревари за Франција У19.

Добро е, во прво време, г. премиер, да го поттикнете Вашиот министер за култура да најде погодна форма да се преобјави книгата „По повод најновиот напад на нашиот јазик“ од Конески, пишува професорот Атанас Вангелов во отворено писмо до премиерот Зоран Заев.

повеќе

Мислам дека Европа нема ни да дозволи полемика за македонскиот јазик затоа што тоа е строго научна работа. Освен нашите политичари-шупелки, никој друг не би посегнал по таа светост.

повеќе

Сега младите сакаат што е можно побрзо да ја напуштат својата земја. Тие веќе не се чувствуваат застапени и го изгубија чувството на припадност.

повеќе